A Travellerspoint blog

Ho Chi Minh City - Saigon II

Vietnam

sunny 33 °C
View Southeast Asia on LiborV's travel map.

large_Saigon_II_b.jpg

Saigon_II_c.jpgSaigon_II_a.jpgSaigon_II.jpg

Válečné muzeum

Je to hlavně o válce s US. Celkem silné, venku je nějaká technika. Uvnitř fotky z války, samozřejmě z pohledu Vietnamu. Nechtěl bych být Američan v tomto muzeu, speciálně v oddělení chemických zbraní. Dodnes se tu rodí neskutečně postižené děti. Dioxin, který mimo jiné používali v Agent Orange, dokáže změnit DNA a ohrožuje lidi po mnoho generací.

large_war_muzeum.jpg

war_muzeum_b.jpgwar_muzeum_e.jpgwar_muzeum_a.jpgwar_muzeum_c.jpgwar_muzeum_d.jpg

Palác Sjednocení

Sídlila v něm mimo jiné vláda Jižního Vietnamu (tu podporovaly US) do té doby, než Vietkong dobil Saigon (dnes Ho Chi Meanh City). První dva tanky, které projeli bránou jsou tady vystavené. Po té co padl Saigon, 30.4.1975 byl Severní komunistický Vietnam spojen s Jižním Vietnamem a od té doby se tu slaví v toto datum den sjednocení.

large_palac_b.jpg

palac_a.jpgpalac.jpgpalace_d.jpg

Cu Chi tunely

Z 250km tunelů bylo zachováno asi 170km, turisti samozrejmě pár stovek metrů :) Byly používány k úkrytu, přesunu a napadání US a jejich spojenců. Nikdy nebyly zničeny a výrazně dopomohly k vítězství Vietkongu. Američani chemikáliemi doslova a do písmene zničili veškerou vegetaci v oblasti, těžce ji bombardovali, i tak se jim tunely nepodařilo výrazně zničit. Tunely měly obecně tři patra. V prvním se pracovalo, skladovalo, operovalo,... V druhém které už bylo menší - nižší a užší, se ukrývali při náletech a když byli Američani kolem, ale ne moc dlouho protože se tu zle dýchalo. Třetí level (cca 10 metrů pod zemí) byl jenom pro útěk do řeky, ten už byl jen pro plazení. Turisté se dostanou jen do prvního patra a to ho ještě museli trošku zvětšit. Radelk si tu i zastřílel z AK47.

large_cu_chi_a.jpg

cu_chi_c.jpgcu_chi.jpgcu_chi_b.jpg

Posted by LiborV 08:21 Archived in Vietnam Tagged vietnam hochimeanh mesto Comments (0)

(Entries 7 - 7 of 13) « Page .. 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 .. »