A Travellerspoint blog

Son Trach, Phong Nha - Ke Bang NP

Vietnam

rain 30 °C
View Southeast Asia on LiborV's travel map.

Všechny spoje jsme chytili, tak jak jsme potřebovali. Stihli jsme i jediný spoj do Son Trach. Je to parádní národní park. Jsou to nejstarší, krasové hory v Asii . Jejich stáří se odhaduje na 400 000 000 let. Jsou doslova provrtány jeskyněmi velkých rozměrů a délek. Větší průzkum tu začal až v devadesátých letech - Britové.

large_son_trach_d.jpg

large_son_trach_c.jpg

Phong Nha cave

Asi 55 km dlouhá, turisté se vozí loďkami asi 1 km do nitra hory. Je tu i delší trasa s přilbami a světlem, ale to nám nějak uniklo, zjistili jsme pozdě, škoda. Celkem Pěkné, velké, velké. Kupodivu tam bylo celkem teplo, ne jako v naších jeskyních. Venku nám pěkně pršelo, soudruzi na mně navíc vylili celou střechu, když stahovali plachtu. Takže teplo jsme ocenili.

large_son_trach_e.jpg

large_son_trach.jpg

large_son_trach_a.jpg

large_son_trach_b.jpg

Paradise cave a Eco trail

Druhý den ráno nám pěkně pršelo. Museli jsme se rozhodnout jestli jdeme na jediný autobus nebo zariskujeme. Zariskovali jsme, počasí se trooošku vylepšilo. Potom jsme ukecal Radka, ať si půjčíme skútr a jelo se. Oplatilo se. Počasí se začalo pomalu zlepšovat. Prošli jsme se džunglí - Eco trail, pěkně jsme si zaplavali a vyrazili jsme na Paradise cave. Je to bomba, špica jeskyně. Všude píšou jak je velká, ... Ale je třeba tam být. Dost dobré. Je to nejdelší suchá jeskyně na světě (31 km). Otevřená v roce 2011. Byl to parádní den, začalo to jako nejhorší a nakonec to byl ten nejlepší a myslím, že už lepší nebude. Je třeba podotknout, že jsem tady jedl to nejhorší jídlo a zároveň to nejdražší co jsme měli. A to snesu hodně. Celo dobu jsme se těšili jak se někde jinde najíme.

large_ST.jpg

large_ST_b.jpg

large_st_c.jpg

large_st_par.jpg

large_st_gg.jpg

large_st_e.jpg

large_st_d.jpg

Posted by LiborV 00:20 Archived in Vietnam Comments (0)

(Entries 3 - 3 of 13) « Page 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 .. »